Usługę czyszczenia kanalizacji świadczymy na terenie następujących gmin i miast : Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Racibórz, Żory, Pszczyna, Tychy, Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Czechowice Dziedzice, Bielsko Biała ...

Czyszczenie kanalizacji

Oferujemy usługi związane z czyszczeniem kanalizacji nawet największych średnic i kształtów. Wykorzystujemy jedynie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zabudowy na samochodech z funkcją odzysku wody. Osady zalegające w kanalizacji deszczowej lub sanitarnej usuwano za pomocą wysokiego ciśnienia wody ( od 100 bar ) oraz specialistycznych dyszy.
Strumienie wody skierowane na cały obwód kanału skutecznie usuwają osad oraz inne nieczystości.
W zależności od typu osadów i rodzaju kanalizacji wykorzystuje się różne dysze czyszczące, np. ze strumieniami rotacyjnymi - rozbijające nawet stare, twarde osady.

Realizując liczne zlecenia polegające na czyszczeniu kolektorów dużej średnicy (1200mm i więcej) często korzystamy z pomocy ładowarki próżniowej. Szcególnie w przypadkach gdy studnie lub komory posadowione są bardzo głęboko lub w kolektorach znajduje się materiał bardzo trudny do pompowania ( duże lużne fragmenty, fermentujący osad kleisty itp.)

Posiadamy również pojazdy w wersji ADR.

Samochody przeznaczone do czyszczenia kanalizacji z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia oraz zastosowaniem specialistycznych dysz to jeden z nejlepszych sposobów na czyszczenie oraz sukcesywne utrzymanie ciągów kanalizacji..

Czyszczenie kanalizacji dużych średnic

Do czyszczenia dużych profili wykorzystujemy samochody z odzyskiem wody (recylkingiem). Samochody wyposażono w pompy o wysokiej wydajności, które znacząco ulatwiają czyszczenie kanałów DN 1000 a nawet większe, W przypadku dużej głębokości studni lub komór (nawet 20 m) wykorzystujemy do odpompowywania ładowarkę próżniową, która posiada wysokowydajne pompy z wężemssawnym o średnicy do 250mm. 

Opis

  • woda do czyszczenia odssysana jest z przewodu wraz ze ściekami do komory ściekowej

  • z komory ściekowej woda dalej jest przepompowywana poprzez cylindryczne samoczyszczące sito za pomocą odśrodkowej pompy ścieków do suportu pompy wysokociśnieniowej.

  • za pomocą pompy odśrodkowej można z komory ściekowej odessać pozostałą wodę ponownie do przewodu.

W terenach trudno dostępnych (poza jezdnią, na terenie nieutwardzonym, w zieleni itp...) można wykorzystać samochód WIEDEMANN & REICHHARDT Super 2000 wyposażony w ramie wysuwane aż na odległość 3m od samochodu i nie ma potrzeby, żeby najezdzać bezpośrednio nad studnię. Długość węża aż 400 m. Zabudowa WIEDEMANN & REICHHARDT Super 2000 na podwoziu MERCEDES ACTROS jest nowoczesnym urządzeniem w tej klasie. 

Do czyszczenia rurociągów o dużych przekrojach wykorzystywano specjalne dysze do czyszczenia (spycharki), które w połączeniu z dużą wydajnością czyszczenia osiągają pozytywne efekty nawet w przypadku bardzo zanieczyszczonych kanałów.

Czyszczenie długich odcinków aż do 400 metrów bez studni rewizyjnych lub możliwości dojazdu dla techniki.

Zalety technologii:

  • wysoka wydajność ssania

  • wydajne pompy wysokociśnieniowe (efekt czyszczenia)

  • duże średnice wężów do ssania (odssysa także przedmioty większych rozmiarów)

  • wyczyści także bardzo zagruzowane rurociągi dużych przekrojów w krótkim czasie